Az ingatlanfelkészítés lépésről lépésre – Miért és hogyan csináljuk?
Az ingatlanfelkészítés folyamata lépésről lépésre: Így hozzuk ki a maximumot az eladó lakásodból!
Eladnál egy ingatlant? Sokan azt gondolják, elég feltölteni pár fotót az internetre, és a vevő majd úgyis megtalálja. A valóság azonban az, hogy a mai piacon – főleg, ha gyorsan és a lehető legjobb áron akarsz túladni az ingatlanodon – egy kis előkészület csodákra képes. Ez az ingatlanfelkészítés folyamata, vagy más néven home staging lényege. De pontosan mit is csinálunk, és miért éri meg ráfordítani az energiát? Nézzük lépésről lépésre!
1. Piacelemzés és Célcsoport meghatározás: Kinek szól az ingatlanod?
Mielőtt bármibe belefognánk, alaposan körbejárjuk a piacot. Megvizsgáljuk, milyen hasonló ingatlanok vannak a környéken, milyen áron kelnek el, és mi jellemzi őket. Ennél is fontosabb azonban, hogy az adott ingatlanra milyen vásárlók jöhetnek szóba. Egy belvárosi garzon egészen más célcsoportot szólít meg, mint egy agglomerációs családi ház.
Miért csináljuk? Azért, hogy pontosan tudjuk, kinek készül az ingatlan, és mit keres az a bizonyos vevő. Így nem a vakvilágba dolgozunk, hanem célzottan, a potenciális vásárló igényeihez igazítva végezzük a felkészítést. Ez kulcsfontosságú ahhoz, hogy az ingatlan ne csak „valakinek”, hanem „pontosan neki” tetsszen.
2. Ingatlan előnyeinek kiemelése: A pozitívumok fókuszba helyezése
Minden ingatlannak van egyedi karaktere és előnyei, legyen szó a tágas nappaliról, a napos erkélyről, a csendes környékről vagy egy különleges beosztásról. A felkészítés során ezekre az erősségekre fókuszálunk, és úgy rendezzük be az teret, hogy ezek az előnyök azonnal szembetűnőek legyenek.
Miért csináljuk? Mert az első benyomás számít! A vevőnek azonnal látnia kell, miért jobb ez az ingatlan, mint a többi. Azzal, hogy kiemeljük az ingatlan egyedi értékeit, segítünk a vásárlónak elképzelni, milyen életet élhetne ott, és ezzel érzelmi kötődést alakítunk ki.
3. Hibák javítása, semlegesítés: A zavaró tényezők eltüntetése
Nincs tökéletes ingatlan, és ez nem baj. A home staging lényege, hogy a feltárjuk és orvosoljuk azokat a kisebb hibákat, amelyek zavaróak lehetnek, vagy rontják az ingatlanról alkotott összképet. Ez lehet egy kopott sarok, egy repedés a falon, egy hiányzó konnektorborítás, vagy egy folt a szőnyegen.
Miért csináljuk? A vevők a hibákra fókuszálnak, és minden apró esztétikai vagy funkcionális hiányosságot „alkupontként” fognak fel. Ha ezeket mi kijavítjuk, mielőtt még felmerülnének, sokkal jobb tárgyalási pozícióba kerülünk, és elkerülhetjük az árverést. Egy kisebb javítás költsége sokszorosan megtérül az eladási árban.
4. Kisebb/Nagyobb felújítási munkálatok, ami megtérül!
Nem arról van szó, hogy hatalmas, költséges felújításba vágjunk bele. Célzott, okos beavatkozásokra gondolunk, amelyek garantáltan megtérülnek. Ez lehet egy friss festés, egy elavult konyhapult cseréje, egy modern világítás bevezetése, vagy a fürdőszoba kisebb ráncfelvarrása. Ezek azok a beruházások, amelyek a vevő szemében sokkal magasabb értéket képviselnek, mint amennyibe valójában kerülnek.
Miért csináljuk? Mert vannak olyan elemek egy ingatlanban, amelyek az átlag vevő számára azonnal elavulttá és kevésbé vonzóvá teszik a lakást, még akkor is, ha valójában csak kis ráfordításról lenne szó. Egy frissen festett, modernizált tér sokkal magasabb áron adható el, és sokkal gyorsabban talál gazdára, mint egy elhanyagolt.
5. Dekorálás: Hangulat és otthonosság megteremtése
Ez az a fázis, ahol az ingatlan életre kel. A bútorok átrendezésével, kiegészítők (párnák, takarók, képek, növények) használatával, és a színek harmonikus összehangolásával egy olyan hangulatot teremtünk, ami azonnal otthonosságot sugároz. Fontos, hogy ez a dekoráció semleges, ízléses legyen, hogy minél szélesebb vevőkört szólítson meg, és mindenki könnyen el tudja képzelni magát benne.
Miért csináljuk? Egy üres lakás hideg és élettelen. Egy túlzsúfolt, személyes tárgyakkal teli otthon pedig nehezíti, hogy a vevő a sajátjának érezze. A profi dekorációval egy vonzó, tiszta, mégis barátságos környezetet hozunk létre, ami segít a vevőnek vizualizálni az ottani életét, és érzelmileg kapcsolódni az ingatlanhoz. Nem lakást, hanem álom otthont adunk el!
6. Profi fotózás: Az első benyomás megörökítése
A legszebben felkészített ingatlan sem ér semmit, ha a fotók nem adják vissza a valóságot. Ezért az ingatlanfelkészítés folyamatának utolsó, de talán legfontosabb lépése a professzionális fotózás. Egy jó minőségű, gondosan komponált fotósorozat felkelti az érdeklődést, és arra ösztönzi a potenciális vevőt, hogy élőben is megtekintse az ingatlant.
Miért csináljuk? Mert a hirdetésekben látott képek alapján dől el, hogy valaki egyáltalán eljut-e az ingatlan megtekintéséig. Egy rossz fotó elriaszt, egy profi kép viszont hívogató, és már az első pillanattól kezdve meggyőzi a vevőt az ingatlan értékéről.
7. Hirdetés: A célközönség elérése
A felkészítés és fotózás után jön a hirdetés. Ekkor már minden adott ahhoz, hogy egy meggyőző, professzionális hirdetést tegyünk közzé, ami kiemeli az ingatlan előnyeit, és vonzza a célközönséget.
Miért csináljuk? A profi hirdetési szöveg és a hibátlan fotók garantálják, hogy az ingatlan a megfelelő helyeken, a megfelelő emberekhez jusson el.
Összefoglalva:
Az ingatlanfelkészítés nem egy luxus szolgáltatás, hanem egy okos befektetés, ami garantáltan megtérül. Segítségével gyorsabban, jobb áron adhatod el ingatlanodat, elkerülheted az alkudozást, és minimális stresszel juttok el a sikeres adásvételig. Ha szeretnéd a legtöbbet kihozni az ingatlanodból, keress minket bizalommal!
Kezdhetjük?
Ha szeretnéd minél előbb biztos kezekben tudni a ingatlanodat, jelentkezz konzultációra! A konzultáció díja 149.000 Ft +Áfa és a jelentkezés egy kérdőív kitöltésével kezdődik. A kitöltés 2–3 perc, és nem kötelez fizetésre. A válaszaid alapján azonnal mutatjuk a következő lépést.
FONTOS:
Csak akkor jelentkezz, ha van egy legalább 100 millió Ft értékű,
Budapesti ( I.,II.,III. V.,VI.,VII., VIII.,IX.,XI.,XII.,XIII.,XIV.) vagy 25 km-es agglomerációban lévő ingatlanod,
amit az elkövetkezendő 3-6 hónapban szeretnél eladni vagy kiadni!
A kitöltés nem jár fizetési kötelezettséggel de szükséges időpont foglaláshoz!